Гастроскопія - привід тримати ШКТ у порядку
Гастроскопія (або відеоендоскопія) – це аналіз, який дозволяє обстежити верхні відділи шлунко-кишківникового тракту, а також оцінити, у якому стані перебуває стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка. Цей вид обстеження є настільки унікальним, що абсолютної альтернативи немає на теперішній час. У деякій мірі замінити гастроскопію дозволяє рентгеноскопія, однак, вона не дозволяє детально оцінити стан слизистої, а також здійснити забір біопсії. Іншими словами гастроскопію можна охарактеризувати, як огляд стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. У медичній термінології ця процедура називається езофагогастродуоденоскопією (ЕГДС), яка здійснюється або ж фіброендоскопом, або видеоендоскопом – біль сучасним приладом, що поліпшує якість діагностики.
Задля чого проходити обстеження
В ході такого виді обстеження слизова оптично збільшується до близько 150 разів, потім лікар здійснює спеціальне тестування, що уможливлюють діагностування ранні злоякісні пухлини. Під час цього ж обстеження одразу проводиться забір матеріалу на біопсію, цитологію, уреазний тест і на H.pylori.
Кому показана гастроскопія
- Перша категорія пацієнтів є ті, у яких родичі страждали від онкологічних захворювань системи травлення. За статистикою Міністерства Охорони Здоров’я України, онкозахворювання органів травлення посідають сьогодні лідуючі позиції серед інших онкозахворювань. Але правда є в тому, що діагноз найчастіше встановлюють занадто пізно, коли лікування вже не гарантує одужання.
- Наступними у цьому переліку є люди з гастроентерологічними проблемами. Якщо ви відчуваєте біль в животі або печію, нудоту, є відчуття переповнення в шлунку після прийому їжі, порушення ковтання, ускладнення під час просування їжі за стравоходом, безпричинна втрата ваги тіла, Ви маєте анемію – встановити причину дозволяє ендоскопічне дослідження. Чекати, що все мине самостійно – не варто. Як показує практика, зазвичай під час гастроскопії виявляють виразки, ерозії, запалення, поліпи і онкологічну патологію.
- Третя ж категорія включає пацієнтів, які пройшли довгочасну терапію прийому деяких медикаментів. Все це може стати причиною не просто порушення травлення, але й утворень «німих» виразок з кровотечею.
Як проходити обстеження
По-перше, процедура здійснюється строго натщесерце. За 2-3 дні до того забороняється вживати смажену, солену або гостру їжу, а також алкоголь, тому що недотримання цих правил може призвести до деяких похибок у дослідженні.
Після дослідження пацієнт може поїсти через 1,5-2 години, але не наїдатися досталь.
Якщо ж гастроскопія призначена на другу половину дня, можна за 5-6 годин до проведення процедури прийняти легкий сніданок, це може бути солодкий чай або знежирений бульйон.
Чому боятися – зайве
Деякі люди, які зіткаються з гастроскопією без проведення "уві сні" (з наркозом), пригадують про неї з жахом і зазвичай не бажають повторювати процедуру. А ще частина боїться зараження різноманітними інфекціями.
У клініці «Персомед» процедура здійснюється швидко та безболісно на сучасному обладнанні з високою HD-якістю зображення та спроможністю виявлення онкопатологій на ранніх стадіях. Зараження інфекціями виключено через жорсткі стандарти обробки інструментів, регулярної дезінфекції і стерилізації, які знезаражують прилад.
Провідні клініки світу за звичайною практикою проводять цю процедуру «уві сні», відповідно клініка «Персомед» також пропонує проводити ендоскопію «уві сні» задля забезпечення Вашого комфорту.